Інклюзивна освіта

Умови доступності закладу освіти для навчання дітей з ООП

Як працювати з дітьми із труднощами в розвитку
Корекційно-розвивальна робота з дітьми із труднощами у  розвитку
Зміст, форми та методи навчання і виховання дітей з особливостями психофізичного розвитку мають бути корекційно спрямованими. Це означає, що кожна тема, яку вивчають, кожен метод і прийом, використаний вихователем, мають не лише сприяти засвоєнню знань, умінь і навичок, формуванню поведінки,  й спрямовуватися на виправлення вад психофізичного розвитку(залежно від дефекту). Мета коригувальних занять - підвищення рівня загального розвитку учнів, заповнення прогалин попереднього розвитку дітей, індивідуальна робота з формування недостатньо засвоєних навчальних умінь і навичок, коригування відхилень у розвитку пізнавальної сфери й мовлення, спрямована підготовка до сприйняття нового навчального матеріалу.
Головні напрями коригувальної роботи:
1.Удосконалення рухів і сенсорно-моторного розвитку(розвиток дрібної моторики кисті й пальців рук, навичок каліграфії, артикуляційної моторики);
2.Коригування окремих сфер психічної діяльності(розвиток зорового сприйняття, зорової пам’яті й уваги, просторових уявлень та орієнтації, слухової уваги й пам’яті, фонетико-фонематичних уявлень, формування узагальнених уявлень про властивості предметів);
3.Розвиток головних розумових операцій(формування навичок співвідносити, аналізувати, групувати та класифікувати, формування вміння планувати свою діяльність, працювати за усною та письмовою інструкцією);
4.Розвиток різних видів мислення (наочно-образного та словесно-логічного мислення);
5.Коригування розладів у розвитку емоційно-особистісної сфери(релаксаційні вправи для міміки обличчя,драматизації,читання за ролями);
6.Розвиток мовлення ,оволодіння технікою мовлення.
7.Розширення уявлень про навколишній світ і збагачення словника.
8.Коригування індивідуальних прогалин у знаннях
 ПОРАДИ БАТЬКАМ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬ ДИТИНУ ІЗ ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ
1. Створіть сприятливу, доброзичливу атмосферу в сім'ї.
2. Заохочуйте і підтримуйте позитивний прояв уваги і хорошого ставлення до особливої дитини. 3.Підкреслюйте найменші досягнення, не концентруйте уваги на невдачах і помилках. 4. Індивідуальна допомога дорослого має виражатися у стимуляції, підбадьорюванні, частковій підказці тощо. Пояснення та інструкції повинні мати чітку і зрозумілу форму.
5. Під час виконання вправ уникайте багатослівних і абстрактних пояснень, використовуйте наочність. Для розуміння образних висловів, метафор доцільно використовувати метод установлення асоціативних зв'язків із конкретними предметами, що лежать в основі порівняння. При постановці запитань уникайте механічних відтворень.
6. Підводьте дітей до таких ситуацій, коли вони мають розказувати про ту чи іншу подію. Ставте запитання, давайте завдання, що активізують мислення. Для розвитку психічних процесів корисно давати завдання з обмеженим часом на виконання чи поділене на окремі частини. Якнайчастіше використовуйте у корекційно-виховній роботі, в повсякденному житті рольові ігри.
7. Сприймайте не дефект, а особистість дитини!